ویژگیهای بازی کنترل در کنسول PS5

control-ps4-ps5

مقاله منتشر شده در وبلاگ سونی پلی استیشن در باره ویژگیهای اجرای بازی کنترل بر روی کنسول PS5 به قلم توماس پوها مدیر ارتباطات در اول فوریه ۲۰۲۱

بازدیدکنندگان عزیز میتوانند از طریق لینک زیر به مقاله اصلی در وبلاگ سونی پلی استیشن دسترسی داشته باشند : 

برای دیدن مقاله در صفحه وبلاگ سونی پلی استیشن کلیک کنید

Oldest House  در انتظار : Control Ultimate Edition فردا به پلی استیشن پلاس می آید.

پشتیبانی کامل دسته DualSense ، گیم پلی ۶۰ فریم بر ثانیه و  
ردیابی اشعه (ray tracing)

   سلام به همه ، من خوشحالم که با همه شما در مورد Control Ultimate Edition در پلی استیشن ۵ صحبت می کنم. توانمندیهای کنسول PS5 فرصت های زیادی را برای ما در Remedy ایجاد کرد و ما تمام تلاش خود را کردیم تا تجربه کنترل را از راه هایی که تا پیش از این ممکن نبود ، افزایش دهیم .
   بیایید از ابتدای کار شروع کنیم. بارگیری اولیه بازی ، جایی که آرم ها و متن قانونی را مشاهده می کنید ، تقریباً ۴ ثانیه طول می کشد و از آن زمان می توانید به منوی اصلی بروید. علاوه بر این ، زمان بارگذاری در بازی در مقایسه با PS4 بهبود قابل توجهی دارد ، بنابراین سفر سریع در اطراف Oldest House بسیار لذت بخش تر است.
 
   شما می توانید بین حالتهای عملکرد (Performance ) و گرافیکی(Graphics mode) ، یکی را انتخاب کنید. بازی در حالت Performance ، شصت فریم در ثانیه ( ۶۰FPS ) ، در حالی که در حالت Graphics با سی فریم در ثانیه (۳۰FPS )انجام می شود ، اما با اثرات ردیابی اشعه. در هر دو حالت وضوح تصویر روی ۱۴۴۰p تنظیم شده است که پس از آن به ۴K ارتقا می یابد. همه اینها بر روی موتور Northlight خود Remedy در حال اجرا است ، که از وقتی که برای اولین بار کنترل را در سال ۲۰۱۹ منتشر کردیم ، بروز رسانیهای مهمی روی آن انجام شده است .
   ردیابی اشعه در Control Ultimate Edition باعث بهبود کیفیت تصویر و بازتاب واقع بینانه در محیط های (Oldest House) می شود. این تغییرات بیشتر در سطوح غیرشفاف در سراسر بازی و همچنین بهمان خوبی در مواد شفاف مانند شیشه قابل مشاهده است. این موضوع باعث میشود بازی کنترل که برنده جایزه هنری میباشد ، جالب تر بنظر بیاید. ما امیدواریم که بازیکنان PS5 الهام بخش جدیدی برای عکسبرداری از صحنه های بازی بوسیله (Control’s Photo Mode )با تمام بازتاب های زیبا و ردیابی اشعه پیدا کنند.
 
   لازم به ذکر است که ویژگی های بصری چشمگیر ردیابی اشعه بدون از بین بردن یکی از ویژگی های فیزیکی و پیشرفته اصلی کنترل ، که سطح بالایی از تخریب محیط بازی را امکان پذیر می کند ، حاصل می شود. ما شما را تشویق می کنیم که از قابلیت Launch برای پرتاب اشیا به اطراف ، استفاده کنید و همین و بس ، چرا آنها را نیز جمع نمی کنید؟ این یک راه عالی برای رفتن به مناطق صعب العبور و یافتن اسرار بازی و غارت است.

 

 
 
حتی مدیر گاهی اوقات به کمک احتیاج دارد 
  داستان بازی کنترل در ساختمان مرکزی اداره کنترل امور ماوراالطبیعه (FBS) که ساختمانی اسرارآمیز بنام (Oldest House) میباشد تنظیم شده که همانطور که می گوییم یک مکان قابل تغییر است. با وجود بهترین تلاشها ، جهت یابی در یک فضای پرپیچ و خم  ، گاهی اوقات می تواند یک چالش باشد ، حتی با استفاده از یک سلاح سرویس تغییر شکل دهنده و تعداد زیادی توانایی فوق العاده در کنار کاراکتر بازی جسی فیدن . این بخشی از طراحی است ، اما خبر خوب این است که در صورت نیاز قابلیت کمک به اجرای بازی در دسترس است .
  بازی کنترل در ویرایش (Ultimate Edition)از قابلیت  کمک به اجرای بازی (Help Game) پشتیبانی می کند ، بنابراین اگر احساس می کنید در هر بخشی از سفر جسی برای یافتن برادرش و کنترل تهدید Hiss گیر کرده اید ، فیلم ها و نکات متنی برای همه ماموریت های اصلی در دسترس است. برخی از متن و فیلم های راهنما به شما صراحتاً می گویند که چه کاری باید انجام دهید ، و در بعضی موارد بیشتر اشاره به نکاتی است که باید در نظر بگیرید.

 

 

 

   شما از طریق کارتهای فعال (Activity cards) به راهنمایی دسترسی پیدا می کنید ، که فکر می کنیم عالی هستند. ما زمان زیادی را برای انتخاب آثار هنری این موارد گذرانده ایم. فعالیت ها(Activity) یک روش عالی برای بررسی پیشرفت شما در یک مأموریت و ایجاد ایده در مورد مدت زمان انجام آنها است. همچنین می توانید دقیقاً ببینید که چند قدم تا باز کردن قفل Trophy فاصله دارید.

تصویر شماره ۳
   بازی کنترل برای اعضای PlayStation Plus از دوم فوریه ۲۰۲۱ در دسترس است. ما از همه بازیکنان جدیدی که برای اولین بار وارد Oldest House می شوند استقبال می کنیم!
 

 

                 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *