نسل بعدی واقعیت مجازی (VR) برای PS 5 و کنترلرهای جدید آن

robogames-newcontroller-1

وبلاگ سایت سونی پلی استیشن اعلام کرد : 

نسل جدید واقعیت مجازی (VR) برای کنسول PS 5 

علاقه مندان میتوانند از طریق لینک زیر از صفحه اصلی سایت سونی پلی استیشن بازدید نمایند

کلیک کنید

robogames-newcontroller-2

قرارگرفتن با کیفیت بهتر در عمق فضای سه بعدی بوسیله محرک های سازگار باعکس العمل لمسی  و تشخیص لمس انگشت و موارد دیگر 

هیدکی نیشینو : معاون ارشد برنامه ریزی و مدیریت پلتفرم

به دنبال رونمایی اخیر از سیستم واقعیت مجازی نسل بعدی ما برای PS5 ، من خوشحالم که از جزئیات بیشتری در مورد کنترل کننده جدیدی که نقشی اساسی در ارائه تجربه VR به گیمرها  برای ارائه بازی دارد ، رونمایی می کنم. کنترل کننده VR جدید ما از رسالت ما در دستیابی به حس حضور عمیق تر و احساس غوطه وری بیشتر در تجربیات VR صحبت می کند. این مبتنی بر نوآوری است که ما با کنترل کننده بی سیم DualSense ارائه دادیم ، که با باز کردن قفل روش جدیدی برای حس لامسه ، احساس بازی ها را در PS5 تغییر داد. اکنون ما این نوآوری را در بازی VR آورده ایم.

robogames-newcontroller-3

طراحی

اولین چیزی که با کنترلر VR نسل بعدی ما متوجه خواهید شد ، طراحی منحصر به فرد است که به شکل “گوی” در می آید که به شما امکان می دهد کنترل کننده را به طور طبیعی نگه دارید ، در حالی که با درجه آزادی بالا بازی می کنید. هیچ گونه محدودیتی در نحوه حرکت دادن دستان شما وجود ندارد و این امکان را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند که تجربه های منحصر به فرد گیم پلی را ایجاد کنند.

ما همچنین کنترلر جدید را با در نظر گرفتن ارگونومی عالی طراحی کرده ایم ، بنابراین نگه داشتن آن در دستان شما کاملا متعادل و راحت است. ما از آزمایش کاربران با طیف وسیعی از اندازه دست و همچنین دهه ها بینش از کنترل کننده ها در همه سیستم عامل های PlayStation استفاده کردیم. نتیجه یک طراحی نمادین است که نحوه انجام بازی های VR را تغییر می دهد.

robogames-newcontroller-4

امکانات

کنترلر VR جدید بازیکنان را قادر می سازد تا بازی ها را به روشی کاملاً احاطه آمیز احساس و تعامل کنند. چندین ویژگی وجود دارد ، از جمله ویژگی های اصلی کنترل کننده DualSense ، که با دید ما در مورد بازی های نسل بعدی VR مطابقت دارد.

● راه اندازهای تطبیقی: هر کنترل کننده VR (چپ و راست) شامل یک دکمه ماشه سازگار است که هنگام فشار دادن ، کششی قابل لمس به شما می دهد ، مشابه آنچه در کنترلر DualSense یافت می شود. اگر یک بازی PS5 بازی کرده باشید ، با فشار دادن دکمه های L2 یا R2 وقتی آنها را فشار می دهید ، مانند زمانی که کمان خود را برای پرتاب تیر می کشید ، آشنا خواهید شد. وقتی این حالت مکانیکی را می گیرید و آن را در VR اعمال می کنید ، تجربه در سطح بعدی تقویت می شود.

عکس العمل Haptic: کنترل کننده جدید دارای عکس العمل haptic برای فاکتور شکل خود است و باعث می شود هر احساسی در دنیای بازی تأثیرگذار ، دارای بافت و ظرافت بیشتری باشد. هنگامی که در کویر سنگی عبور می کنید یا در تحرکات نظامی با ضربات مختلف سروکار دارید ، تفاوت را احساس خواهید کرد ، تجربه بصری و شنیداری فوق العاده ای  که برای VR بسیار مهم است 

● تشخیص لمس انگشت: کنترل کننده می تواند انگشتان شما را بدون فشار دادن در مناطقی که انگشت شست ، انگشت یا انگشتان میانی را قرار می دهید ، تشخیص دهد. این شما را قادر می سازد تا حین انجام گیم پلی حرکات طبیعی تری با دست انجام دهید.

● ردیابی: کنترل کننده VR توسط هدست VR جدید از طریق یک حلقه ردیابی در پایین کنترل کننده ردیابی می شود.

 دکمه های عملکرد / میله های آنالوگ: کنترل کننده چپ شامل یک چوب آنالوگ ، دکمه های مثلث و مربع ، یک دکمه “گرفتن” (L1) ، دکمه ماشه (L2) و دکمه ایجاد است. کنترل کننده راست شامل یک چوب آنالوگ ، دکمه های ضربدر و دایره ، یک دکمه “گرفتن” (R1) ، دکمه ماشه (R2) و دکمه گزینه ها است. به عنوان نمونه می توان از دکمه “گرفتن” برای برداشتن اشیا-درون بازی استفاده کرد.

تیم های مهندسی ، طراحی و تولید  برای ساخت کنترلر VR جدید ما با هدف ایجاد یک جهش بزرگ از بازی های VR نسل فعلی همکاری کرده اند. ما از کنترل کننده ای که توسعه داده ایم بسیار هیجان زده ایم ، اما آنچه اکنون مهم است این است که سازندگان بازی چگونه از ویژگی های طراحی شده برای تجربه نسل بعدی VR بهره می برند. نمونه های اولیه کنترلر VR جدید ما به زودی در اختیار جامعه توسعه قرار خواهد گرفت و ما بیصبرانه منتظریم  تا ببینیم آنها چه ایده هایی ارائه می دهند و کنترل کننده چگونه به زندگی شما کمک می کند!

در مورد نسل بعدی VR در PS5 هنوز چیزهای بیشتری برای اشتراک گذاری وجود دارد. به نمایندگی از همه ما در SIE ، می خواهم از شما تشکر کنم که این سفر را با ما انجام داده اید!

You may also like...

(2) Comments

 1. آریا

  سلام لطفا زودتر خبر هایی رو که اعلام کردید رو تو سایت بگذارید

  1. kourosh

   سلام
   منتظر باشید تا یکی دو هفته دیگه احتمالا در سایت سونی اعلام میشه به محض اعلام شدن موارد جدیدتر رو اطلاع میدیم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *